12 év után újra gyermektábort szervezett a Romano Kher Budapesti Roma Művelődési Ház. Fontos volt számomra, hogy ebben az évben tábort szervezhessünk a budapesti gyermekeknek, főként az ösztöndíjasainknak! Ezzel folytathattuk azt a szakmaiságot a táboroztatás tekintetében, amit 1987-2009 között kimagasló eredményekkel végzett az intézmény, együttműködve a kerületi Roma Nemzetiségi Önkormányzatokkal, iskolákkal és civil szervezetekkel.
Hálás vagyok Pikó András polgármesternek, aki helyet biztosított számunkra a Magyarkúti Józsefvárosi Gyermeküdülőben, ezzel térítésmentesen biztosította a szállás és az étkezés költségeit valamint a szakmai programok egy részét. Az egyhetes tábor ideje alatt megerősítettek minket a gyermekek abban, hogy szükség van a roma népismereti táborokra, és arra a sajátos élménypedagógiai módszertanra, amelyet több évtizeden át tanultunk, finomítottunk. A tábor ideje alatt megpróbáltuk érzékenyíteni a diákokat arra, hogy tudatosan keressék azokat a lehetőségeket, amelyek megerősíthetik a személyiségüket és válaszokat adhatnak a kérdéseikre a kultúra és identitás kapcsán. A tábor megteremtette azt a lehetőséget, hogy közösséget építsünk és a jövőben rendszeresen találkozzunk a közép- és általános iskolás fiatalokkal a Romano Kherben. Köszönöm a csoportvezetők munkáját: Tonté Barbara, Lakatos Sarolta, Feka Béla, Balog János, Lakatos György. Meghívott előadók: Karaván Família Együttes, Lakatos Klára képzőművész, Szentandrássy Csaba szobrász.
https://www.facebook.com/jozsefvarosujsag/videos/999427634425357/
A saját táborainkon túl idén 10 olyan nyári tábort támogatott sport és kézműves eszközökkel az intézményünk, amelyet a kerületi Roma Nemzetiségi Önkormányzatok szerveztek.
Köszönöm Pálinkás János kisfilmjét a táborról! Külön öröm volt számomra, hogy újra találkozhattam Jánossal, aki egyetemistaként részt vett a Romano Kher nógrádmegyei néprajzi kutatótáborában.